Dizi Öneri: Alef

alef

10 Nisanda BluTv de ilk bölümü yayınlanan ve güçlü kadrosuyla dikkat çeken Alef belkide son zamanlar izlediğim en iyi online dizi. Başrollerini Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen’in paylaştığı dizi beni neredeyse tamamen ekrana kilitledi diyebilirim.

Nedir bu Alef’in Konusu?

İstanbul Boğazı’nda bir cesedin bulunmasıyla ortaya çıkan cinayetleri çözmeye çalışan iki dedektifin hikayesini anlatmakta. Dizide dikkat çeken asıl konuysa cinayetlerle İslami motiflerin ve Osmanlı tarihinin bir şekilde bir araya gelmesi.

Osmanlı ve İslam Tarihi’nden izler taşıyan dizide, genç ve hırslı dedektif Kemal (Kenan İmirzalıoğlu) ile tecrübeli ortağı Settar (Ahmet Mümtaz Taylan), İstanbul’da işlenen gizemli bir seri cinayet vakasının peşine düşüyor. Hem kişisel hayatları hem de olaylara yaklaşımlarıyla birbirine tamamen zıt bu ikiliye, bir üniversitede öğretim görevlisi olan Yaşar (Melisa Sözen) da katılıyor.

Alef

Dizinin online olmasından kaynaklı olarak cesetlerin oldukça net bir şekilde gösterildiğini söyleyebilirim. Bu nedenle belki biraz mide bulantısı yaşayabilirsiniz.

Diziyi BluTv üzerinden takip edebilirsiniz.

--- REKLAM ---

1 Comment

  1. Osman

    Geçen hafta alefi bi arkadaşım önermişti konusu güzel görünüyor izlemeye başlayacağım

Leave A Comment