Hosting dendiği zaman Türkiye lokasyonlu çok sayıda hosting firması bulunmakta. Turhost, Natro, İsimtescil gibi gibi firmalar domain/hosting pazarında oldukça ön planda ancak uzun zamandır kullandığım Güzel Hosting firması fiyat ve geri dönüş bakımından benim için öne çıkan ciddi bir firma. Aslında herkesin iyi bildiği ancak kullanmaktan çekindiği Güzel Hosing firmasındaki deneyimlerimi bu yazıda aktarmak istedim.

Türkiye’de çeşitli ve birbirinden kaliteli hosting firmaları bulunmakta. Bazı firmalar hem yurt dışı hemde yurt içi lokasyonlu sunucularıyla oldukça kaliteli hizmetler vermekte. Daha önce bir kaç firmanın hosting alt yapısını kullanmıştım ama bana denediğim firmalar içinde en ucuz ve kaliteli hizmeti Güzel Hosting sağladı.

2008 yılında kurulan güzel hosting “en uygun ücretlerle en iyi hizmeti sunabilmek” sloganıyla kuruldu. Kuruluşlundan uzun bir süre geçmesine rağmen bence hala aynı slogana bağlı kalmayı sürdürüyorlar çünkü bundan 4 sene öncede piyasa fiyatından oldukça ucuz hosting hizmeti alıyordum bugün bile almaya devam ediyorum.

Peki benim için güzel hosting neden önemli? Ben neden ısrarla kullanıyorum?

Domain ve hosting firmalarının fiyat politikaları büyük oranda dolar/tl kuru üzerinden belirlenmekte, ülkemizde ki kur oranlarından sürekli değişmesi nedeniyle hosting alırken sürekli farklı fiyatlarla karşılaşmak mümkün, değişik fiyatlandırma güzel hosting’de de var ama ben yinede o anki bütçeme uygun bir paket illa buluyorum. Aslında fiyattan önce önemli olan en büyük beklenti müşteri hizmetleri kalitesi çünkü hosting alt yapınızda bir sorun olması demek müşterilerinizin yada ziyaretçilerinizin sitenize erişememesi demek ve sizde bu nedenden dolayı para bile kaybedebilirsiniz. Ben ne zaman güzel hosting müşteri hizmetlerine mesaj atsam ortalama 5 dakika için de geri dönüş alıyorum. Bu benim için oldukça iyi bir süre.

Güzel hostinge ne kadar ücret ödüyorum?

Ben şu anda güzel hosting de “Wp-mini” paketini kullanıyorum ve bu sene için 32.45 TL ücret ödedim 3 GB disk alanı, aylık 50 GB trafik ve 5 siteyi aynı alt yapıyla kullanma hakkım var. Üstelik eklediğim tüm siteler için de ücretsiz SSL talep etme hakkım var.