Yeni bir blog yazısından herkese merhaba! Bu yazımda Otizm hakkında çektiğimiz bir videodan bahsetmek istiyorum. Aksaray’da yaşanan ve hepimizi derinden etkileyen o malum olaydan sonra böyle bir video çekmek ve elimizden geldiğince tepkimizi belli etmek istedik.

Geçtiğimiz haftalarda Aksaray’da yaşanan ve bizleri derinden etkileyen otizmli çocuklar olayı asla yaşanmaması gereken bir olaydı. Kendini bilmez bir kaç insan otizmli çocukları kendi çocuklarının okullarında istemeyerek eylem gerçekleştirmiş, okul müdürü de velilere destek olmuştu. Yaşanan bu olayın ardından Kastamonu Üniversitesi öğrencileri olarak tepkimizi belli etmek amacıyla otizmli kardeşlerimizle beraber bir video çekerek otizmlilerinde normal insanlar gibi her işi yapabildiğini göstermek istedik. Bu bağlamda kardeşlerimizle ve aileleriyle bir araya “Sosyal Sorumluluk” kapsamında “Otizm Hakkında Farkındalık!” videosunu çektik.

Otizmli çocuklara markette bir takım işler vererek yapmalarını istedik ve harika bir şekilde yaptılar. Günün sonunda hem biz hemde aileleri çocukların istendiği zaman her şeyi başarabildiklerini ufakta olsa göstermiş olduk. Umarım bu tarz olaylar ülkemizde bir daha asla yaşanmaz.